Busty Trophy Hunter od ZabaArt

Nedávno se mi dostal do rukou balíček od ZabaArt studia s nástěnnou bustou orka Tonga, ze série Trophy Hunter. Trophy Hunter série prozatím obsahuje 3 postavy, zmíněného orka Tonga, žabí monstrum s velice vtipným jménem Hopkins, které mi vždy připomene všem známého herce, a posledního trspasličího kasaře Bruna. Tyto postavy nejsou žádní dobráci, právě naopak. Můžete si tak zahrát na lovce odměn, a pověsit si jejich hlavy na štít jako trofej, což musím říct je velmi originální a povedené řešení pro vystavení hotových modelů.

Autorem těchto bust je Lukáš Žaba, jeden z nejlepších nejen českých barvířů miniatur, oceněný mnohými cenami na světových soutěžích. Busty sám vymodeloval a jsou tak kompletně jeho dílem, které určitě stojí za pozornost. Součástí balíčku trofeje je samotná busta, štít, kartička s popisem postavy a obrázkem a také malá brožura, kde najdete příběh dané postavy například pro hraní RPG her. Což je velmi pěkné a nápadité balení, a dělá to z Trophy Hunter série sběratelskou záležitost, ale také velmi osobitý dárek pro jakéhokoliv nadšence modelaření nebo barvení miniatur.

Modely jsou krásně zpracované a detailní, v měřítku asi 1:5. Jsou tak dostatečně velké i pro méně zkušené a zdatné barvíře, jako jsem třeba já sám, a poskytují dostatek prostoru a možností pro zkoušení a učení se nových technik nebo postupů barvení. Sám jsem si konečně pořádně více vyzkoušel vrstvení a přechody tónů, stejně tak wetblending, což je technika kdy se snažíte udělat přechod mezi dvěma barvami ještě za mokra a mícháte je přímo na miniatuře. Tuto techniku jsem si procvičil vevnitř uší, kdy jsou používal barvy, které byly odstínem opravdu velice vzdálené, ale podařilo se mi je myslím slušně uhladit. Výsledek můžete posoudit sami.

Právě díky takovýmto velkým objektům jako busty máte možnost se lépe naučit a procvičit techniky, které na malých modelech pro RPG hry prostě nemáte moc šanci využít, nebo jsou na tak malých figurkách natolik náročné, že si je neosvojíte a neprocvičíte. Velké figurky jsou také vhodné pro začátečníky co nikdy nemalovali, aby se naučili používat štětec, barvy a samotný proces si užili. Pro začátečníka je lepší barvit větší figurku, kterou zvládne lépe, a sám bude spokojenější s výsledkem, který bude určitě lepší, než právě na malé figurce.

Závěrem bych chtěl říct jen jedno. Určitě si vyzkoušejte bustu Trophy Hunter, je to opravdu jedna z nejzábavnějších miniatur, které jsem mohl barvit a sledujte jejího autora ZabaArt třeba na Facebooku.

Share this post

Zanechte nám recenzi prosím