Fregata pro Krotitele Draků

Pro Krotitele draků dělám modely, už od začátku jejich show. Tedy nějaké 3 roky. Herní desky, konverze, vymýšlení vzhledu a designu každého modelu je má běžná spolupráce s jejich vypravěčem Láďou Karpianusem. Řekl bych, že Láca je expertem na vymýšlení velmi specifických požadavků a zadání pro jeho modely. Bez legrace. Dělat tyhle modely pro něj byla od začátku celkem výzva, a loď Srdcová dáma nebyla výjimkou.

Původním návrhem byla loď jak si ji každý představí. Dřevěná fregata v barvách. Pro tuto červená a modrá. Ale jak šel čas a kampaň pokračovala, tak si její Vypravěč Láca trochu upravil vzhled fregaty Srdcová dáma. Ale mělo to malý háček….zapomněl se o tom zmínit. A tak náhodou mimoděk jednoho večera v naší konverzaci prohlásil: “Ukazoval jsem ti už jak ta loď vypadá že?” Na což jsem odpověděl: “Jako ona vypadá jinak než jsme se před měsíci domluvili?”

Potom mi poslal obrázek a bylo vymalováno. Sice Srdcovou dámu teda předělávat nechtěl, ale mě to prostě nedalo aby se na herní stůl dostala loď úplně jiná, než jaká měla ve fantasy světě být…. A tak začala další práce a loď dostala úplně nový kabát.

V první řadě mě čekalo vše dostat do jednolitého zeleného nádechu, který měl zakrýt původní barvy lodi. Ale ne tak úplně. Zvolil jsem postup pomocí airbrushe, kdy jsem celou loď včetně lanová přestříkal několika odstíny zelené. Ale nesnažil jsem se zakrýt vše a místy nechal záměrně původní barvy. Což bylo jednoduše proto, že původní loď opravdu vypadala, dle první verze, ale časem se ve hře prostě začala měnit. A tak jsem tuto skutečnost chtěl přenést přímo na model.

Po základním tónování přišlo na řadu rostlinstvo. Při houbaření v lese s rodinou jsme mimo houby, hledaly taky lišejník, který byl základem pro porost lodi. Ten jsem po celém trupu přilepil lepidlem, posléze trochu zafixoval lakem ve spreji. Nakonec už jen zbývalo celou tuto komplikovanou podívanou opět obalit do barvy, aby se to celé spojilo.

Opět tedy přišel na řadu airbrush a loď dostala solidní řadu několika nástřiků v různých tónech zelené. Konečný výsledek se myslím vydařil na výbornou, a tahle herní komponenta skvěle ozdobí herní stůl přímo na živém streamu na Twitchi Krotitelů draků.

Share this post

Zanechte nám recenzi prosím